pokemon-sun-moon

 
Mania pokemonów wkroczyła na nowy poziom. O ile sukces Pokemon Go można było przewidzieć, to jednak przyszłość Pokemon Sun & Moon nie była taka oczywista. Jednak teraz można śmiało stwierdzić, że sprzedaż tego tytułu na świecie jest po prostu gigantyczna.
 
Według Nintendo, gra na 3DSa trafiła do ponad 3,7 milionów użytkowników w Ameryce Północnej i Południowej w niecałe 3 tygodnie! W porównaniu do Pokemon X & Y jest to wzrost o 85%. Do wyniku dodajmy 1,5 miliona egzemplarzy sprzedanych w Europie w zaledwie tydzień od premiery oraz 1,9 mln w samej Japonii. Można zatem wnioskować, że bariera 10 mln sztuk sprzedanych na świecie zostanie prawdopodobnie przebita jeszcze w tym roku.
 
Za tak ogromnym sukcesem stoi zapewne również Pokemon Go, które pokazało świat sympatycznych stworków ludziom, którzy nie mieli jeszcze z nimi do czynienia. Nowicjuszy nie odstraszyła nawet potrzeba kupienia konsoli 3DS, aby odpalić grę. Ponadto Pokemon Sun & Moon zbiera świetne recenzje i jest polecane przez wiele portali internetowych. Warto dodać, że od 1996 roku gry dotyczące pokemonów trafiły już do 280 milionów osób na świecie.
 
źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.