blackberry2

 
BlackBerry to firma, która nie zważając na postęp technologiczny i zmieniające się trendy w urządzeniach mobilnych, szła w zaparte drogą konserwatywną. Dopiero fatalne wyniki finansowe i ryzyko bankructwa skierowały spółkę na właściwe tory. Pierwszą tego oznaką był smartfon BlackBerry Priv z Androidem. Spółka zapowiedziała, że od tego czasu będzie wydawała sukcesywnie kolejne urządzenia z zielonym robotem na pokładzie i wygląda na to, że dotrzyma obietnicy.
 
blackberry-mercury
 
BlackBerry Priv był w moim przekonaniu udanym i oryginalnym modelem, jednak nie sprzedawał się zbyt dobrze. Teraz firma przygotowuje kolejne urządzenie z fizyczną klawiaturą, która jednak nie będzie już wysuwana. Chodzi o BlackBerry Mercury, którego widać na załączonych obrazkach. Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba design tego urządzenia.
 
Według przecieków będzie ono miało 4,5-calowy ekran, procesor Snapdragon (nie wiadomo jakiego typu), 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu prawdopodobnie zobaczymy aparat 18 MPx, a z przodu 8 MPx. Smartfon pojawi się na rynku z Androidem na pokładzie, jednak nie wiadomo w jakiej wersji.
 
źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.