iphone-theft-handcuffs

Czasami nie każdy pomysł na biznes okazuje się dobry. Przekonał się o tym jeden z menadżerów firmy Foxconn, w której powstają smartfony marki Apple. Udało się mu wykraść kilka tysięcy smartfonów o wartości grubo ponad miliona dolarów. Nie sądzę jednak, by mógł z nich w jakiś sposób skorzystać za kratkami.

 

Jak donosi serwis AsiaOne, złapano menadżera firmy Foxconn, który zdołał wykraść 5700 iPhone’ów o łącznej wartości 1,56 miliona dolarów. Były to głównie modele 5 oraz 5s. Tsai (tak nazywa się menadżer) zatrudnił do całego procederu aż 8 osób. Do kradzieży dochodziło w Shenzhen. Ich zadaniem było szmuglowanie urządzeń w celach testowych i zapewnienia o ich jakości. Następnie iPhone’y miały zostać zniszczone.

 

Firma o swoich podejrzeniach względem nieuczciwego pracowanika poinformowała władze Tajwanu. Został on zatrzymany, a chwilę później wypuszczony za kaucją. Menadżerowi za kradzież grozi do 10 lat więzienia.

 

źródło: AsiaOne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.