Sony Xperia XZ już oficjalnie z Androidem 7.0 Nougat. Aktualizacje kolejnych modeli już wkrótce

Newsy

xz-2324342

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Kolejny smartfon z rodziny Sony Xperia doczekał się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Xperia XZ dostaje właśnie najnowszą wersję systemu z zielonym „robocikiem” w logo. Update będzie pojawiało się stopniowo dla wszystkich korzystających z niebrandowanych urządzeń. Posiadacze telefonów kupionych u operatorów komórkowych będą musieli jeszcze „trochę” poczekać.

 

Początkowo Sony zapowiadało aktualizację takich modeli jak Xperia X Performance, Xperia XZ, Xperia X oraz Xperia X Compact już „w okolicach października”, ale okazało się, że dopiero pod koniec zeszłego miesiąca zakończyły się beta testy i w końcu dostaliśmy Nougata dla X Performance, a teraz dla Xperii XZ.

 

update34242

 

Aktualizacja wprowadza następujące zmiany:

  • Natywne wsparcie dla trybu wielu okien
  • Szybkie skróty
  • Dłuższą pracę na baterii (Stamina)
  • Ulepszone powiadomienia
  • Ulepszenia aplikacji wiadomości
  • Manualne ustawienia aparatu
  • Odświeżenie ekranu głównego (launchera)

 

Ponadto warto wspomnieć, że zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami aktualizację do Nougata dostaną także Sony Xperia Z3+, Xperia Z4, Xperia Z5 (w grudniu) oraz Xperia XA (w styczniu 2017 roku).

 

Jeśli już otrzymaliście najnowszy update, to w sekcji komentarzy możecie podzielić się zrzutami ekranu oraz wrażeniami z użytkowania aktualnej wersji.

 

Zobacz też: Kolejne urządzenia dostają CyanogenModa 14.1 nightly

 

Źródło: Xperia Support


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x