CyanogenMod już nie będzie taki jak dawniej? Steve Kondik rozważa nawet rebranding marki

Newsy

cyanogen45346367

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Parę dni temu Łukasz pisał o rozpadzie firmy Cyanogen Inc. Cyanogen OS i inne projekty niestety okazały się wielką rynkową klapą, co teraz ma swoje skutki. Firma zamyka swoje biuro w Seattle oraz zwalnia dużą liczbę pracowników. Wśród nich znajduje się nawet jeden z założycieli – Steve Kondik.

 

Ostatnio opublikował on na portalu Google Plus dosyć niepokojący wpis, który zawiera m.in. oskarżenia w kierunku Kirta McMastera, szefa Cyanogen Inc. Według niego przedsiębiorstwo było źle zorganizowane, a McMaster, który słynął z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat CM, przynosił wstyd całej fimie swoim zachowaniem, a także podejmowanymi decyzjami, które doprowadziły do całego upadku… Kondik wytyka także liczne nieudane falstarty spółki oraz pogmatwany model biznesowy. Wydaje się, że McMaster niezbyt sprawdził się w swojej roli, co było widać także „na zewnątrz”.

 

Kondik nie chce mieć już nic wspólnego z firmą, w której był wiceszefem. Jednak mimo wszystko zamierza on kontynuować projekt CyanogenMod. Niestety, może napotkać pewne przeszkody natury prawnej, które uniemożliwią odnowę najpopularniejszej modyfikacji Androida. Być może jednak pojawi się nowa marka, która zastąpi CM… Wszystko ma być przeorganizowane i pozmieniane – przynajmniej tak twierdzi Steve Kondik. Zasugerował on również, że być może pojawi się projekt crowdfundingowy, który pozwoli na „powstanie Feniksa z popiołów”. Nowy projekt ma się rzekomo stać spółką non-profit.

 

Zobacz też: YouTube wprowadza możliwość streamowania w 4K

 

Źródło: Steve Kondik; Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x