YouTube wprowadza możliwość streamowania w 4K

Eliasz Szykowny Newsy 01-12-2016

youtube_09284032

 

YouTube jest jednym z najpopularniejszych na świecie portali do publikowania treści wideo oraz do nadawania na żywo. Nie powinno więc dziwić, że usługa jest wciąż rozwijana.

 

Najnowszą funkcją, która trafia obecnie do użytkowników jest możliwość streamowania wideo na żywo w rozdzielczości 4K (60 fps). Można nadawać standardowy obraz, ale jest także możliwość nadawania w 360 stopniach. Na oficjalnym blogu YouTube pracownik Google’a chwali się, że jakość obrazu jest po prostu oszałamiająca na ekranach, które obsługują 4K, a w 360 stopniach – jakość sprawi, że poczujesz się, jakbyś przeniósł się do centrum wydarzeń.

 

Oto przykładowe wydarzenie na żywo, które będzie streamowane w rozdzielczości 4K/360°:

 

 

Oczywiste jest, że teraz nadawane na żywo wideo będzie mogło wyglądać zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Rozdzielczość 4K (2160 x 3840 / 2160p) to ok. 8 milionów pikseli wyświetlanego obrazu. Streamy będą teraz o wiele ostrzejsze i bardziej realistyczne. Z pewnością nawet początkujący twórcy przyjmą z otwartymi ramionami nową opcję na YouTube. A Wy, będziecie oglądać jakieś wideo nadawane na żywo w 4K?

 

Zobacz też: Netflix wprowadza możliwość pobierania filmów do oglądania offline

 

Źródło: YouTube


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x