android-ios-porownanie-960x600

 
Smartfony z Androidem zdecydowanie dominują na światowym rynku urządzeń mobilnych. Patrząc chociażby na przykład Polski, klienci mogą kupić smartfony wielu producentów takich jak np. HTC, LG, Sony, Samsung, Huawei, a ostatnio nawet Xiaomi. Każda z tych firm ma w swoim portfolio telefony z różnych segmentów cenowych. Oczywiście wszystkie bazują na systemie Android, który jest dominującym systemem operacyjnym na świecie. Konkurencyjne iPhone’y dostępne są jedynie w kilku wersjach, a ze względu na ceny są rzadziej kupowane przez konsumentów. Z kolei mobilny Windows raczej już umiera…
 
rynek
 
W ostatnich badaniach rynkowych firmy IDC widzimy, że do 2020 roku niewiele się zmieni. Android nadal będzie posiadał ponad 85% udziału, a iOS nieco ponad 14%, co w sumie daje wynik 99%. Obydwa systemy jednak „urosną”, ponieważ zwiększy się ilość użytkowanych urządzeń z tymi platformami. Według prognoz system Windows na smartfony jeszcze bardziej się skurczy. Z 0,4% udziału na jedynie 0,1%.
 
Jak widać, w ciągu 4 lat sytuacja na rynku mobilnym nie ulegnie większym zmianom. Android nadal będzie zdecydowanie dominował przy stabilnym wzroście. Wygląda również na to, że to definitywny koniec Windowsa mobilnego.
 
źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.