sony_xperia_x_performance_black6

 

Sony oficjalnie rozpoczęło wysyłanie użytkownikom aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Pierwszymi szczęśliwcami, którzy dostają najnowszy update są posiadacze Xperii X Performance, dopiero potem posiadacze innych flagowców (i nie tylko) z linii Xperia dostaną Nougata. Numer kompilacji to 39.2.A.0.327. Aktualizacja pojawia się poprzez OTA i dotyczy ona urządzeń zarówno przeznaczonych na rynek amerykański, jak i tych „globalnych” (modele F8131 oraz F8132).

 

Najnowsza wersja Androida w wydaniu Sony przynosi m.in. natywne wsparcie dla trybu podzielonego ekranu (korzystania z dwóch okien jednocześnie), kilka nowych opcji w aplikacji aparatu, poprawę czułości wykrywania dotyku oraz ulepszony tryb Stamina oszczędzający jeszcze lepiej energię baterii. Dostępność update’a można sprawdzić, przechodząc do Ustawień > Informacji o telefonie > Aktualizacji. Oczywiście, jeśli posiadamy telefon „brandowany” (pochodzący od jakiegoś operatora komórkowego), to na aktualizację trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

 

Jak wiadomo, na początku miesiąca Sony udostępniło testową wersję beta Androida Nougat przeznaczoną na to samo urządzenie, aby przed wydaniem finalnej aktualizacji pozbyć się wszelkich błędów. Tamta wersja nosiła numer 39.2.A.0.248.

 

Zobacz też: Apple testuje ponad 10 iPhone’ów. Czy pojawi się model z wyświetlaczem OLED?

 

Źródło: SONY

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl