Sony Xperia X Performance dostaje Androida 7.0 Nougat

Newsy

sony_xperia_x_performance_black6

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Sony oficjalnie rozpoczęło wysyłanie użytkownikom aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Pierwszymi szczęśliwcami, którzy dostają najnowszy update są posiadacze Xperii X Performance, dopiero potem posiadacze innych flagowców (i nie tylko) z linii Xperia dostaną Nougata. Numer kompilacji to 39.2.A.0.327. Aktualizacja pojawia się poprzez OTA i dotyczy ona urządzeń zarówno przeznaczonych na rynek amerykański, jak i tych „globalnych” (modele F8131 oraz F8132).

 

Najnowsza wersja Androida w wydaniu Sony przynosi m.in. natywne wsparcie dla trybu podzielonego ekranu (korzystania z dwóch okien jednocześnie), kilka nowych opcji w aplikacji aparatu, poprawę czułości wykrywania dotyku oraz ulepszony tryb Stamina oszczędzający jeszcze lepiej energię baterii. Dostępność update’a można sprawdzić, przechodząc do Ustawień > Informacji o telefonie > Aktualizacji. Oczywiście, jeśli posiadamy telefon „brandowany” (pochodzący od jakiegoś operatora komórkowego), to na aktualizację trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

 

Jak wiadomo, na początku miesiąca Sony udostępniło testową wersję beta Androida Nougat przeznaczoną na to samo urządzenie, aby przed wydaniem finalnej aktualizacji pozbyć się wszelkich błędów. Tamta wersja nosiła numer 39.2.A.0.248.

 

Zobacz też: Apple testuje ponad 10 iPhone’ów. Czy pojawi się model z wyświetlaczem OLED?

 

Źródło: SONY


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x