cyanogen

 

Cyanogen Inc. powstało tak naprawdę znikąd, co sprawiło, że więcej było oburzonych deweloperów składających się na sukces CyanogenMod niż szczęśliwców, że w końcu ten system zostanie w jakiś sposób ujednolicony. Teraz już możemy powoli domniemywać, że firma powoli znika z rynku.

 

Cyanogen OS mimo dobrych założeń okazał się klapą za sprawą braku zainteresowania poszczególnych producentów i tak naprawdę urządzenia wykorzystujące ten system możemy wymienić na palcach jednej ręki. Sukces OnePlus One nie pomógł, zainteresowanie wielkim koncernem w postaci Lenovo również. To doprowadziło do tego, że w tym roku pisaliśmy o licznych zwolnieniach w firmie, która teraz chce się przede wszystkim skupić na aplikacjach. Jednak to nie koniec złych nowin w tym roku. Otóż pojawiły się domniemania, że jeszcze w tym roku Cyanogen Inc. opuści swoje biuro w Seattle równocześnie pozbywając się kolejnych pracowników, w tym samego Steve’a Kondika, czyli jednego z kontrowersyjnych założycieli, którego roli w firmie do dziś nikt nie jest w stanie jednoznacznie określić.

 

seaq

 

Na koniec ciekawostka sprzed 45 lat. Boeing będący również z Seattle zwalniając ponad 60 tys. pracowników (z 100 tys. do 39 tys.) sprawiło, że w mieście zaczęły pojawiać się swego rodzaju hasła nawołujące do zgaszenia świateł przez ostatnią osobę opuszczającą to miasto.

 

 

źródło: Phone Arena, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.