ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Instagram znów kopiuje Snapchata

Autor: Adam Lulek Kategoria: Aplikacje
instagram-snapchat

 
Portale społecznościowe i komunikatory przestają być oryginalne. Ciężko w ogóle ocenić czy dana aplikacja służy do zdobywania znajomych, wrzucenia zdjęć, czy pisania wiadomości tekstowych, a może do wszystkiego na raz. Ponadto kiedyś, takie programy jak Snapchat czy Instagram były dość oryginalne. Z biegiem czasu jednak ten ostatni, stara się iść z duchem czasu i naśladować te propozycje, które zaproponował ten pierwszy z wymienionych.
 
Dużym echem odbiło się w mediach internetowych wprowadzenie funkcji Stories na Instagrama. Jest to bowiem kopia identycznego pomysłu ze Snapchata, który został także skopiowany przez Messengera. Teraz Instagram idzie dalej. Aplikacja będzie powiadamiała użytkowników w momencie, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu zdjęcia lub wideo udostępnionego w trybie Instagram Direct.
 
Oczywiście takie powiadomienia pojawiają się już od dawna na Snapchacie, w momencie gdy zostanie zrobiony screenshot fotografii umieszczonej w konwersacji. Zastanawiam się, co jeszcze nowego pojawi się w Instagramie w następnej aktualizacji. Ostatnio ilość zbędnych nowych funkcji dodawanych do komunikatorów i portali społecznościowych powoduje, że tracę ochotę na korzystanie z nich.
 
źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy