dronegun-droneshield-bron-drony

 

Drony stają się coraz popularniejsze. Mogą zostać wykorzystane do wielu celów i już nie tylko profesjonalne zdjęcia czy też filmy się nimi wykonuje, ale znajdują swoje zastosowanie chociażby na weselach. Jednak rosnąca popularność sprawia też, że tego typu urządzenia są coraz bardziej uciążliwe.

 

Najbardziej ten problem jest widoczny w Stanach Zjednoczonych i już wymyślono wiele różnorakich broni na drony. Teraz przyszedł czas na kolejną, która zwie się DroneGun i została stworzona przez DroneShield. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim dużą wagą wynoszącą niecałe 6 kilogramów. Jednak ma to swoje odwzorowanie w działaniu. Zadaniem tej broni nie jest zniszczenie drona, a bezpieczne sprowadzenie go na ziemię uniemożliwiając kontrolę jego pilotowi. Może to zrobić z odległości nawet 2 kilometrów odcinając urządzeniu dostęp do GPS (i GLONASS) zmuszając je do bezpiecznego lądowania lub powrotu do miejsca startu.

 

 

Póki co nie jest to legalne urządzenie w Stanach Zjednoczonych za sprawą braku odpowiedniego certyfikatu od FCC, ale zapewne to tylko kwestia czasu.

 

Lotniska już muszą sobie radzić z dronami latającymi w strefie przeznaczonej dla samolotów, co stanowi duże niebezpieczeństwo. Dotychczasowe rozwiązania sprowadzały się głównie do strzelania specjalnymi siatkami lub zdalnego wyłączania zasilania potencjalnego niebezpieczeństwa.

 

 

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.