mediatek_soc

Jednostki MediaTeka nie są tak lubiane, jak konkurencyjne Snadpragony, lecz to wcale nie oznacza, że są mniej popularne. Procesory te możemy znaleźć głównie w smartfonach z Chin, dzięki czemu ich cena często jest taka niska. W 2017 roku MediaTek po raz kolejny wystawi przeciwnika Qualcommowi. Jak zapowiada się jednostka P35?

 

Według najnowszego raportu pochodzącego z Chin, MediaTek Helio P35 to procesor przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki. Jednostka składać się będzie z dziesięciu rdzeni. Jeśli chodzi o układ graficzny, pojawia się tutaj Mali G71, który jest o 20% wydajniejszy i 40% efektywniejszy niż Mali-T880. Niestety w takim zestawieniu dochodzi do pewnego kompromisu – Helio P35 nie jest w stanie obsłużyć rozdzielczości wyższej niż 1080p, podczas gdy układ Mali G71 poradziłby sobie nawet z 4K.

 

Jednostka wspiera aż do 10 GB RAM (choć takiej wartości jeszcze długo, długo nie zobaczymy na rynku) oraz LTE Cat 10 z maksymalną prędkością 450 Mbps. W raporcie pojawia się również wzmianka o szybkiej pamięci UFS 2.1 oraz technologii szybkiego ładowania Pump Express 3.0.

 

MediaTek Helio P35 prawdopodobnie trafi na rynek w trzecim kwartale przyszłego roku i ma on być odpowiedzią na jednostkę Snapdragon 660, którą Qualcomm chce wypuścić nieco wcześniej, bo w drugiej połowie 2017.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.