Rozsuwany bezramkowy smartfon? Jestem na tak – oto koncepcyjny konkurent od ZTE dla Xiaomi Mi Mix

mm Łukasz Pająk Newsy 2016-11-27

zte-nubia-bezramkowiec-xiaomi-mi-mix6

Xiaomi Mi Mix przyćmiło Sharpa swoim bezramkowym smartfonem. To właśnie o Chińczykach jest głośno, podczas gdy Japończycy często są pomijani. Jednak jesteśmy pewni, że w drodze są kolejne tego typu propozycje i wiele się mówi, że to ZTE przedstawi tego typu urządzenie.

Jednak o ile póki co możemy jedynie przeglądać plotki to w Sieci pojawił się bardzo ciekawy koncept, który pokazuje jak mogłaby Nubia bez ramek wyglądać. Mało tego, Chińczycy mogliby wykorzystać szyny, aby wysuwać niezbędne elementy. Zobaczcie sami jak to wygląda:

Xiaomi przeniosło wszelkie czujniki i aparat pod wyświetlacz, a w przypadku koncepcyjnej Nubii znajdą się za nim, na wysuwanej obudowie. Tym samym nie będzie trzeba wykorzystywać piezoelektrycznego głośnika. Czy rozwiązanie typu slider jest lepsze? Na pewno jeszcze bardziej „gadżeciarskie”, ale od razu niektórym mogą przypomnieć się telefony, w których wszelkie przesuwne elementy wiązały się z ich blokowaniem czy też po prostu niewygodnym działaniem.

Czy tak też będzie to wyglądało w przypadku ZTE? Najpierw musimy odpowiedzieć na pytanie czy rzeczywiście tak bezramkowa Nubia miałaby się prezentować. Mimo wszystko koncept mi się spodobał, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

źródło: mobipicker • stark2991

  Wysuwany slider, który przecież zabierze sporo miejsca w tak smukłej konstrukcji, tylko po to żeby głośnik i kamerka były tam gdzie zawsze to jednak dla mnie dość przesadzone rozwiązanie.

  • Wojciech Augustyniak

   + ciekawe jak będą wyglądać case’y 😉

  • Jumperone

   no i będzie to swoje ważyć na pewno

 • Pabliell

  Dizajn bardzo ciekawy. Obawiam się tylko o wytrzymałość takiego rozwiązania. Brak ramek i slider w jednym może być dość łatwy do zniszczenia w trakcie upadku.

  • stark2991

   Welcome in better world 😉

   • Mateusz

    Welcome to a better world*

    • stark2991

     Tak ^_^