google-konkurs-indie-gry

 

Nie od dziś wiadomo, że Google docenia pomysły jednostek, a nie wielkich firm. Poniekąd tak powstał chociażby Android. Jednak w ciągu tego roku można zauważyć, że Amerykanie są bardzo zainteresowani grami. Ma to miejsce w samym sklepie Play, w którym propozycje typu Indie są wyróżnianie, a teraz ich deweloperzy mogą wziąć udział w konkursie.

 

Google chce wyróżnić najlepsze gry europejskie typu „Indie”. Co ta kategoria oznacza? Oczywiście nic innego jak tytuł stworzony nakładem pracy niezależnego studia składającego się z zaledwie kilkunastu osób. To oczywiście jest jeden z warunków Amerykanów. W takim razie poznajcie zasady:

 

  • zespół maksymalnie 15-osobowy;
  • opublikowaną w sklepie Play grę najwcześniej po 1 styczniu 2016 roku.

 

 

Jest to już trzecie wydanie tego konkursu. Po Amerykanach i Koreańczykach przyszedł czas na Europę, w tym także Polskę. Zwycięzca tak naprawdę nie zainkasuje ogromnej kwoty pieniężnej. Google stawia na reklamę, co dla początkujących deweloperów może okazać się kluczowe.

 

Zgłoszenia można składać poprzez następującą stronę: Klik! Jednak czy Wy jesteście w stanie wyróżnić jeden tytuł, który zasługiwałby na docenienie przez Google?

 

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.