reddit

 
Reddit to strona internetowa, na której użytkownicy wrzucają linki przekierowujące do innych portali. Ma to na celu zebranie wszystkich możliwych informacji na dany temat w jednym miejscu. Interfejs serwisu przetłumaczony jest na język polski, jednak oczywiście dominują tu zdecydowanie posty anglojęzyczne. Warto dodać, że Reddit posiada 174 milionów zarejestrowanych użytkowników. Często właśnie z tej strony internetowej dowiadujemy się interesujących informacji na temat nadchodzących smartfonów, aktualizacji czy wersji systemu.
 
O cenzurze na portalu wiadomo nie od dzisiaj. Jednak kilka dni temu, CEO Reddita przyznał, że nawet sam edytował komentarze użytkowników, którzy go krytykowali albo obrażali. Wszystko zaczęło się w wątku subreddit dotyczącym Donalda Trumpa. Szef strony, Steve Huffman edytował odniesienia do jego osoby na inne nicki. Np. „fuck u/spez” zastąpił „fuck r/the_donald” (spez to nazwa użytkownika CEO).
 
Warto dodać, że to nie pierwsza taka sytuacja. Kierownictwo Reddita pod przewodnictwem Huffmana zdecydowało się także na zamknięcie kilku wątków w tym ostatnio dyskusji o „Pizzagate”, która dotyczyła kampanii wyborczej Hilary Clinton. Jak widać, pełnej wolności słowa na portalu Reddit nie zobaczymy, jednak z drugiej strony obrażanie kogokolwiek to duże nadużycie.
 
źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.