ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC 10 już z Nougatem! Firma dotrzymuje słowa, a my czekamy na kolejne aktualizacje

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
htc-10-nougat

HTC postanowiło nie czekać na pojawienie się Androida Nougat i już przy okazji, gdy Google zapowiedziało nadchodzący system bez jego nazwy, Tajwańczycy postanowili przedstawić smartfony, które otrzymają najnowsze oprogramowanie. Teraz firma rozpoczyna dotrzymywać słowa.

W zeszłym roku HTC nie wyrobiło się z aktualizacją Marshmallow dla One M9 i dopiero w pierwszym kwartale bieżącego roku użytkownicy tego smartfonu mogli poznać ówczesny nowy system. Teraz Tajwańczycy ewidentnie się poprawili, gdyż ich flagowy model właśnie otrzymuje Androida Nougat. Jest to oczywiście odmiana oznaczona numerem „7.0”, która i tak wprowadza wiele zmian, a także wciąż jest najnowszym dostępnym systemem od Google. Oczywiście nie wszyscy użytkownicy HTC 10 mogą cieszyć się z nowego Androida. Obecnie Tajwańczycy umożliwili sprawdzenie tej aktualizacji jedynie w Stanach Zjednoczonych i tradycyjnie nie ma mowy, kiedy inne kraje również poznają Nougata. Podobnie nie wiadomo nic na temat One M9, który teoretycznie jest drugi w kolejce do aktualizacji.

Tak szybka aktualizacja również mogła zostać wymuszona przez HTC 10 evo (Bolt), który na start otrzymał nowe oprogramowanie. Flagowa propozycja firmy nie może być gorsza.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy