ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nexus 5x

Kłopoty z Nexusami 5X. LG oferuje zwroty w zamian za wadliwe jednostki

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
nexus-5x-3847932476139128

W większości przypadków, gdy oddamy telefon do serwisu gwarancyjnego, to po jakimś czasie (inna kwestia, że ten czas zwykle jest niezwykle długi) otrzymamy to samo urządzenie z wymienioną wadliwą częścią, a w razie niemożliwości jej wymiany lub naprawy – dostaniemy nowego smartfona.

Przypadek LG Nexus 5X pokazuje, że nie zawsze musi tak być. Tutaj bowiem popsuty sprzęt (konkretnie występuje w nim zapętlanie się animacji ekranu uruchamiania systemu) jest wymieniany na pieniądze. LG proponuje niektórym użytkownikom zwrot pełnej kwoty, którą zapłacili przy zakupie mobilnego urządzenia.

Problemem, który uniemożliwia naprawę, wydaje się brak dostępności odpowiednich części dla telefonu, które mogłyby być wymieniane, aby pozbyć się kłopotów. Oczywiste jest to, że Google nie sprzedaje już Nexusa 5X, ponieważ marka Nexus została zastąpiona Pixelami. Prawdopodobnie smartfon ani jego części nie są już produkowane przez LG. Warto zauważyć, że maile z propozycjami wymian Nexusów 5X na pieniądze wysyłane do osób dotkniętych problemami pochodzą od obsługi klienta LG, a nie Google Store.

Zobacz też: Samsung Bixby – nowe informacje

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy