ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Microsoft prezentuje najpopularniejszą grę urzędników użytkownikom Androida oraz iOS!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
microsoft-solitaire-collection-pasjans-android-ios

Czytelnicy „starszej daty” lub po prostu fani urządzeń i systemów retro powinni doskonale wiedzieć jak rozwijał się Windows oraz jakim przełomem były właśnie „okna”, czyli przełomowy interfejs graficzny sprawiający, że przestajemy być zamknięci jedynie na użytkowanie klawiatur.

Mimo wszystko Microsoft musiał jakoś nauczyć użytkowników nowego systemu obsługi ich propozycji za pomocą myszy. W tym właśnie celu powstał między innymi pasjans w wydaniu elektronicznym na Windowsie i przez wielu jest uważany za najważniejsze zajęcie urzędników. Teraz amerykański gigant postanowił oficjalnie zaproponować użytkownikom Androida oraz iOS swoją najnowszą kolekcję pasjansów, która dotychczas dostępna była na Windowsach i przyciągnęła około 120 milionów graczy. Wewnątrz tej darmowej aplikacji znajdziemy takie gry karciane jak:

  • Klondike;
  • Pająk (najlepszy!);
  • Frecell;
  • Tripeaks;
  • Piramida.

Oczywiście są to pasjanse XXI wieku, czyli nie zabrakło wyzwań odnawiających się każdego dnia, aby zachęcić użytkownika do gry. Pojawiła się również synchronizacja Xbox Live.

Zainteresowani? Gra jest oczywiście darmowa, ale z mikropłatnościami – znajdziecie ją w sklepie Play pod następującym linkiem: Klik! Użytkowników iOS odsyłam do Apple Store: Klik! Oczywiście są reklamy, ale można je wyłączyć wykupując miesięczny abonament.

źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy