apple-bendgat-iphone-flexible

 

Producenci trzy lata temu pokazali, że wyświetlacze w mobilnych urządzeniach można wygiąć. Zrobili to Koreańczycy w postaci Samsunga oraz LG. Mimo że to ten drugi producent został lepiej przyjęty to jednak galaktyczna firma do dzisiaj śmiało korzysta z tego rozwiązania.

 

Jednak zagięcie wyświetlacza na krawędzie urządzenia nie dodaje nic poza efektem wizualnym. Mimo wszystko już wiemy, że nadchodzą nowe rozwiązania. Dokładniej rzecz biorąc producenci urządzeń mobilnych już zdobywają patenty na propozycję, które będą cechowały się składaną razem z wyświetlaczem obudową. Na pewno takie smartfony (czy też tablety?) może pokazać Samsung, LG oraz Meizu. Teraz do gry dołącza Apple, które poniekąd zaskakuje. W końcu Amerykanie nigdy tak drastycznie nie modyfikowali swojego portfolio, a tu zapowiada się, że iPhone może przeistoczyć się równocześnie z konkurencją bazującą na Androidzie. Oczywiście fakt posiadania odpowiedniego patentu nie oznacza, że lada moment zostanie wykorzystany. Doskonale wiemy to analizując kolejne prawa własności Samsunga.

 

 

Czym się różnią rozwiązania poszczególnych producentów? Głównie mechanizmem rozkładania, czyli „zawiasami”. Co ciekawe, najprawdopodobniej wszystkie tego typu urządzenia będą korzystały z wyświetlaczy od Samsunga (ewentualnie LG).

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.