[Pobierz] Instagram jest teraz jeszcze bardziej podobny do Snapchata

Eliasz Szykowny Aplikacje 2016-11-22

insta-940379817

Facebook znowu bezczelnie kopiuje Snapchata. Na Instagramie pojawiają się kolejne funkcje żywcem wyjęte z popularnego wśród młodzieży (i nie tylko) komunikatora.

Od teraz poprzez Instagram Direct można wysyłać „snapy” zamiast wiadomości. Już nie tylko Instagram Stories pozwoli nam na pokazywanie codziennego życia i jego wybranych chwil. Nowo wprowadzone obrazkowe wiadomości znikają zaraz po zobaczeniu ich przez odbiorcę. Wyświetlając każdego „snapa” możemy robić zrzuty ekranu, a nadawca wiadomości zostanie poinformowany o tym, że zrobiliśmy screenshoty. Brzmi znajomo?

Niebawem dla wszystkich ma się pojawić również funkcja nadawania wideo na żywo (Live Video), podobna do tej dostępnej na samym Facebooku. Będzie możliwość pisania komentarzy wyświetlanych na żywo oraz „lajkowania” streamów. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będziecie chcieli, aby znajomi mogli komentować Wasz nadawany na żywo obraz, to będzie możliwość ich wyłączenia.

Co sądzicie o działaniach Instagrama? Będziecie korzystać z nowych funkcji? (Nie)stety Stories cieszą się raczej dużą popularnością, więc na obecną chwilę nie ma opcji, żeby miały zniknąć z aplikacji, która pierwotnie służyła do udostępniania zdjęć na profilach, a teraz staje się coraz bardziej rozbudowanym portalem.

Pobierz Instagrama 10.x z APKMirror

Źródło: Instagram



 • a99xx

  Jak nie mogli kupić Snapchata to teraz będą go kopiować. I bardzo dobrze że nie chciano sprzedać snapa bo byłby to kolejny serwis, który poszedłby przez nich na zmarnowanie jak Instagram, który zanim go kupił facebook służył po prostu do dzielenia się zdjęciami a potem dodali funkcje takie jak Instagram Direct (do pisania wiadomości) z których i tak nikt nie korzysta. Wszystkie apki fejsa są przeładowane badziewiem a cierpi na tym pamięć i pożerają baterię .Ze snapchatem stałoby się na pewno to samo. Mam nadzieje, że w końcu Snapchat ich pozwie, bo to już przekracza granice. Po co komuś 10 snapów? Rozumiem, że zazdroszczą popularności Snapchatowi, ale czy na serio myślą, że jak wszystko skopiują to wszyscy sie przeniosą na Insta i Messengera. Mimo wszystko to dążenie do monopolu im na pewno dobrze nie wyjdzie.

  • Andrzej Jankowski

   Messenger według mnie to owszem porażka. Jednak Instagram to co innego. Osoby, które mają powyżej tysiąca osób obserwujących naprawdę korzystają z wiadomości, oraz Story jest tam używane. Ja tam bardzo często korzystam z funkcji wiadomości, oraz Story na 24 godziny. Osoby, które obserwuje po 50 tysięcy osób wyżej naprawdę to wspomaga i polepsza kontakt z fanami. Jednak poprzez Instagram jest łatwiejszy kontakt dla modeli i innych tego typu osób z fanami, aniżeli poprzez Facebooka. Więc według mnie te funkcje na Instagram są bardzo dobrze i przydatne. Lecz Messenger powinien zostać tylko od wiadomości. Ja, np. Instagramu używam głównie w celach komercyjnych aniżeli dla znajomych i z drugiej strony to wygląda wtedy inaczej.

 • WiktorKrasny

  Ja czekam aż w końcu Snaphat pozwie Facebooka o kopiowanie wszystkiego ze Snaphata

 • LooK

  Na APK nie ma tej funkcji jeszcze…

 • stark2991

  Do czego to zmierza?

  • Paweł Piotrowski

   Ze niedługo telefon nie będzie nic innego robić oprócz snapów



x