Dokumenty? Wystarczy mieć przy sobie telefon

Newsy

qiiktkqturbxy9hntfhmzk3n2fhymmznjvhywqzn2e1nmuwodk3ymuzmy5qcgvnk5udacpna-fnajgtbc0dfm0bvjuh2tivchvsc2ntcy9nrefflze0mgixy2zln2ywywm1mmvkyzaxmgq3mdk3ogu4ngjllnbuzwdcaa

Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało dzisiaj całkiem interesujący projekt, który pozwoli nam uwolnić się od papierowych dokumentów i sprawić, by nasze życie, dzięki cyfryzacji okazało się łatwiejsze (tym razem skutecznie!). I muszę przyznać, że koncepcja ta prezentuje się obiecująco.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

mID oraz mDokumenty są pomysłem, który pozwoliłby załatwić wszelkie sprawy w urzędach czy podczas kontroli drogowej za pośrednictwem telefonu. To właśnie dzięki niemu udostępnialibyśmy nasze wymagane dokumenty – takie jak dowód osobisty, prawo jazdy, ubezpieczenie OC czy nawet dowód rejestracyjny.

 

Rozwiązanie jest w pełni bezpieczne, oparte na znanym już modelu obowiązującym m.in. w Austrii. Nasz telefon nie będzie zawierać w sobie dokumentów, lecz będzie jedynie bramką dostępową do nich. Możemy tutaj mówić o dowodzie przez komórkę, a nie o dowodzie w komórce.

 

mdokumenty

 

 

Powyżej możecie zobaczyć schemat działania mID. Z kolei na filmie poniżej, w którym występuje Pan Analogowy oraz Pani Mobilna ujrzycie zalety wprowadzenia projektu.

 

 

Start usługi przewidywana jest na 11 maja 2017 roku. Na początku będzie jedynie zawierać w sobie dowód osobisty, dopiero z biegiem czasu, na jesień zostanie dodane prawo jazdy, a kolejne miesiące wprowadzą ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny.

 

Ministerstwo mówi również o mniejszych konsekwencjach w przypadku zgubienia telefonu komórkowego niż w przypadku fizycznej utraty dokumentów. Nie tracimy wtedy naszej tożsamości ani danych osobistych. Gubimy tylko urządzenie. Co więcej, do obsługi mID oraz mDokumentów nie jest wymagany smartfon – wystarczy słuchawka z aktywną kartą SIM.

 

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x