xiaomi-mi-mix-grafika-android

 

Mi Mix to według mnie największe – pozytywne – zaskoczenie tego roku. Xiaomi, które nigdy nie wybiegało przed konkurencję nowinkami technologicznymi teraz postanowiło, że stworzy smartfona bez ramek i będzie go globalnie (z pewnymi ograniczeniami) oferować. Mało tego, to urządzenie zbiera na razie bardzo dobre opinie, chociaż nie jest pozbawione wad.

 

Wiemy już jak Mi Mix wypada na tle ognia, ostrzy i siły ludzkich rąk. Również poznaliśmy odporność tego smartfona na upadki, ale jak tak właściwie jest on zbudowany? Na kolejne pytanie odpowiedź dostajemy od znanego nam YouTubera i przejdźmy od razu do poznania wnętrza chińskiego urządzenia:

 

 

Jeśli nie zauważyliście wcześniej to Xiaomi nie zastosowało tradycyjnego głośnika do rozmów telefonicznych, a wszelkie czujniki razem z aparatem tradycyjnie zlokalizowane nad wyświetlaczem powędrowały pod ten panel. Zamiast membrany, z której wydobywa się dźwięk pojawił się jej piezoelektryczny odpowiednik przenoszący drgania na obudowę. Co jeszcze ujawniła powyższa rozbiórka? Jak sam autor zauważył, nierysującą się, ale kruchą ramkę można bez problemu wymienić. Gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o samo szkło wyświetlacza.

 

Bezramkowy smartfon dla wielu jest bardzo futurystycznym pomysłem, ale jak się okazuje to w środku znajdziemy doskonale nam znane rozwiązania nie licząc specjalnego głośnika.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.