gopro-360-stopni-filmy-aparat

 

Wirtualna (czy też rozszerzona) rzeczywistość zaczyna coraz śmielej pokazywać się na różnych rynkach. Ostatnim „krzykiem” mody są kamery pozwalające nagrywać otoczenie (360 stopni) i jedną z nich przetestował Bartek. Jednak są to dedykowane urządzenia, a co jeśli odpowiednio zmodyfikujemy smartfony?

 

Na taki pomysł wpadła firma Protruly i właśnie takie urządzenie mobilne zdobyło stosowny w Chinach certyfikat od TENAA. Ujawniona specyfikacja modelu D7 sprowadza się do procesora, którego rdzenie taktowane są częstotliwością 2,3 GHz, a sam układ zestawiono z 3 GB RAM. Specyficzne aparaty posiadają matryce 8 MPx, a obraz prezentowany jest na 5,5-calowym wyświetlaczu AMOLED. Energię dostarcza akumulator o pojemności 3560 mAh, a wszystkim zarządza Android Marshmallow. Design… Oceńcie sami to „coś”:

 

 

Moduły aparatu pozwalające nagrywać obraz dokoła nich muszą spełniać pewne wymagania i wszystko sprowadza się właśnie do takiego wyglądu. Jednak w drodze jest drugi model oznaczony jako D8 i posiada 4 GB RAM, 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika oraz aparaty 13 oraz 8 MPx.

 

 

Czy to się przyjmie? Szczerze wątpię, ale jednak od czegoś trzeba zacząć. W takim razie czekamy na oficjalną prezentację smartfonów od Protruly. Może na zdjęciach prasowych te urządzenia będą lepiej wyglądać?

 

 

źródło: gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.