facebook dislike

 

Facebook wciąż się rozwija, teraz chociażby kopiując Snapa, ale czy my doceniamy aplikacje, które są bardzo rozbudowane czy też wolimy zoptymalizowane propozycję? Cóż, ja stawiam na tę drugą opcję i teoretycznie powinienem pozbyć się wszelkich programów związanych z najpopularniejszym portalem społecznościowym.

 

Swego czasu – dokładnie 10 miesięcy temu – pojawiło się bardzo ciekawe zestawienie, które pokazało wprost, że aplikacja Facebooka jak i Messengera zużywają łącznie sporo zasobów urządzeń mobilnych, co ostatecznie spowalnia inne aplikacje oraz wyraźnie skraca czas pracy smartfonów na jednym ładowaniu. Oczywiście wystarczy, że aplikacje działają w tle. Portal Tech World Zone postanowił sprawdzić, czy coś w tej kwestii się zmieniło i Amerykanie poprawili optymalizację swoich propozycji. Wyniki? Jednoznaczne – wystarczy zamienić aplikację Facebooka na alternatywną od innego dewelopera i zyskamy 20% pojemności akumulatora dziennie. W testach brał udział Nexus 6P, a najpopularniejszy portal społecznościowy zastąpił klient o nazwie „Metal”. Jego praca polega na dostosowywaniu przeglądarkowej odmiany serwisu do designu aplikacji.

 

Czy Facebook zdaje sobie z tego sprawę? Teoretycznie tak, gdyż oficjalnie o tym problemie się wypowiadali, ale słowami typowymi dla zbycia innych, czyli: „Wiemy o tym, poprawiamy wszystko w aktualizacjach, cenimy zdanie użytkowników i chcemy im dać coś najlepszego”. W takim razie jakie polecacie alternatywy dla Facebooka?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.