Plotki wracają – czyżby HTC znowu myślało o sprzedaży swojego oddziału mobilnego?

Łukasz Pająk Newsy 2016-11-20

htc-logo11

 

HTC od około 2013 roku nie ma się najlepiej. Wyniki finansowe nie są zadowalające, a wręcz przeciwnie – z małymi przebłyskami, ale w zdecydowanej większości Tajwańczycy notują straty.  Patrząc na premiery w stylu HTC Desire 825 czy też Desire 10 Pro/Lifestyle to widać, że firma stara się ratować.

 

Jednak od kilku lat słyszymy, że producent, który tak naprawdę zapoczątkował razem z Google erę Androida oraz miał niemały wkład w stworzenie Pixeli, może myśleć o zniknięciu z mobilnego rynku i sprzedaży tego oddziału. Tego typu plotki teraz pochodzą z Chin i zostały podchwycone przez tajwańskie media, chociaż sama firma je dementuje. Mimo wszystko, teraz mówi się, że w okolicach kwietnia przyszłego roku mają zostać dopięte wszelkie formalności i marka HTC zniknie z mobilnego rynku lub zostanie po prostu przejęta przez inną firmę tak jak to miało miejsce z Motorolą czy też Nokią. W takim razie, co pozostaje Tajwańczykom? Przede wszystkim wirtualna rzeczywistość i ich produkty z serii Vive, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez konsumentów.

 

Czy ewentualnie będziemy tęsknić za HTC? Na pewno, w końcu ta firma wiele wniosła do mobilnego rynku, aczkolwiek ich reputacja podupadła i nawet ciepło przyjęty model 10 (z pamięcią eMMC) nie pomógł.

 

 

źródło: mobipicker


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x