ios-vs-android-apps

 

Ile macie zainstalowanych aplikacji na swoim smartfonie? Oczywiście mam na myśli te dodatkowe, ściągnięte przez Was. W moim przypadku są to 42 programy, ale licząc je zauważyłem, że z 10 z nich już mogę usunąć. Jeśli korzystałbym z iPhone’a to sytuacja zapewne wyglądałaby zupełnie inaczej.

 

Firma AppsFlyer przedstawiła bardzo ciekawy raport na temat użytkowników Androida oraz iOS i ich aplikacji. Otóż okazuje się, że 43% gier instalowanych na „Robociku” i tak zostanie usuniętych w porównaniu do 13% w przypadku iOS. Jeśli jednak mówimy o zakupionych aplikacjach to użytkownicy systemu Google pozbywają się 21% z nich, podczas gdy na platformie Apple ten wskaźnik wynosi 9%. Ogólnie patrząc to na Androidzie dwukrotnie częściej usuwamy przeróżne programy niż na iOS. Co to oznacza? Oczywiście jest o niekorzystne z punktu widzenia deweloperów, którzy wolą przygotowywać aplikację właśnie dla iPhone’ów i iPadów. To z kolei przekłada się na samą jakość dostępnych tytułów w sklepie Play.

 

Jednak dlaczego tak się dzieje? W głównej mierze przez dostępną przestrzeń na aplikacje, której na Androidzie jest zdecydowanie mniej niż na urządzeniach z iOS. Oczywiście można ratować się kartami pamięci, ale nie wszyscy decydują się na ten ruch.

 

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.