Androidowcy ewidentnie nie przywiązują się do zainstalowanych aplikacji, w przeciwieństwie do użytkowników iOS

Aplikacje

ios-vs-android-apps

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Ile macie zainstalowanych aplikacji na swoim smartfonie? Oczywiście mam na myśli te dodatkowe, ściągnięte przez Was. W moim przypadku są to 42 programy, ale licząc je zauważyłem, że z 10 z nich już mogę usunąć. Jeśli korzystałbym z iPhone’a to sytuacja zapewne wyglądałaby zupełnie inaczej.

 

Firma AppsFlyer przedstawiła bardzo ciekawy raport na temat użytkowników Androida oraz iOS i ich aplikacji. Otóż okazuje się, że 43% gier instalowanych na „Robociku” i tak zostanie usuniętych w porównaniu do 13% w przypadku iOS. Jeśli jednak mówimy o zakupionych aplikacjach to użytkownicy systemu Google pozbywają się 21% z nich, podczas gdy na platformie Apple ten wskaźnik wynosi 9%. Ogólnie patrząc to na Androidzie dwukrotnie częściej usuwamy przeróżne programy niż na iOS. Co to oznacza? Oczywiście jest o niekorzystne z punktu widzenia deweloperów, którzy wolą przygotowywać aplikację właśnie dla iPhone’ów i iPadów. To z kolei przekłada się na samą jakość dostępnych tytułów w sklepie Play.

 

Jednak dlaczego tak się dzieje? W głównej mierze przez dostępną przestrzeń na aplikacje, której na Androidzie jest zdecydowanie mniej niż na urządzeniach z iOS. Oczywiście można ratować się kartami pamięci, ale nie wszyscy decydują się na ten ruch.

 

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x