samsung-galaxy-s7-huwaei-nexus-6p

 

Niedawno do Polski wkroczyło Android Pay, nad którym Google czuwa, aby wszelkie transakcje były przeprowadzane w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Oczywiście nigdy nie spotkaliśmy się i zapewne nigdy nie spotkamy się z oprogramowaniem pozbawionym wad, ale możemy wyróżnić producentów, którym bardziej zależy na bezpieczeństwie użytkowników.

 

Firma zajmująca się bezpieczeństwem oprogramowania w postaci Duo Labs (Security) sprawdziła najpopularniejsze urządzenia na mobilnym rynku od wielu producentów i wydała werdykt, z którym oczywiście nie musimy się zgadać. Mimo wszystko to Nexusy (oraz zapewne Pixele) razem ze smartfonami Samsunga są uważane za najbezpieczniejsze. Dlaczego? W głównej mierze ze względu na paczki bezpieczeństwa – Koreańczycy pod tym względem zdecydowanie się poprawili. Ostatni raport wskazywał lidera mobilnego rynku jako „przeciętnego”, który niby wydaje poprawki, ale niezbyt często. Dzisiaj okazuje się, że ostatnie trzy generacje flagowych modeli od Samsunga zostały pozbawione ryzyka ataku hakerów wykorzystujących błędy w oprogramowaniu Qualcomma.

 

Mało tego, Duo Labs nawet stwierdziło, że jedynymi bezpiecznymi markami są właśnie Samsung oraz Nexus. W takim razie czy użytkownicy innych marek mogą się obawiać o swoje dane? To zależy od paczki bezpieczeństwa jaka została zainstalowana na Waszym urządzeniu.

 

 

źródło: techtimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.