Windows 10

 
Microsoft ujawnił w zeszłym miesiącu Creators Update dla Windowsa 10, w którym mogliśmy zobaczyć kilka nowych funkcji. Zadebiutują one w najnowszej aktualizacji dla systemu w marcu 2017 roku. Microsoft nie ujawnił wielu szczegółów dodatkowych opcji więc możemy spodziewać się kilku niespodzianek. W wersji testowej Windowsa 10 (build 14965) wydanej 9 listopada, gigant z Redmond dodał między innymi wirtualny trackpad!
 
Microsoft tłumaczy zalety tej funkcji. Według producenta, dzięki niej możemy kontrolować zewnętrzne monitory za pomocą tabletu bez użycia myszki. Dodatkowa opcja będzie umieszczona w pasku zadań w postaci ikony. Jeśli zostanie wybrana, w prawym dolnym rogu wyświetli się wirtualny trackpad na ekranie z opcjami prawego i lewego przycisku myszy. Ustawienia tego dobrodziejstwa można zmieniać w sekcji panelu sterowania.
 


 
Z pewnością nową funkcją zainteresują się użytkownicy Windowsa 10 korzystający z tabletów, którzy nie używają dodatkowej klawiatury ani myszki. Opcja ta przyda się też osobom, którym zależy na podłączeniu drugiego ekranu.
 
Inne zmiany jakie zobaczymy w najnowszej aktualizacji to na przykład ulepszenia w Sticky Notes i Windows Ink.
 
źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.