[WIT #79] Wirtualny trackpad zadebiutuje na Windowsie 10. Microsoft opisuje zalety funkcji

Newsy

Windows 10

 
Microsoft ujawnił w zeszłym miesiącu Creators Update dla Windowsa 10, w którym mogliśmy zobaczyć kilka nowych funkcji. Zadebiutują one w najnowszej aktualizacji dla systemu w marcu 2017 roku. Microsoft nie ujawnił wielu szczegółów dodatkowych opcji więc możemy spodziewać się kilku niespodzianek. W wersji testowej Windowsa 10 (build 14965) wydanej 9 listopada, gigant z Redmond dodał między innymi wirtualny trackpad!
 
Microsoft tłumaczy zalety tej funkcji. Według producenta, dzięki niej możemy kontrolować zewnętrzne monitory za pomocą tabletu bez użycia myszki. Dodatkowa opcja będzie umieszczona w pasku zadań w postaci ikony. Jeśli zostanie wybrana, w prawym dolnym rogu wyświetli się wirtualny trackpad na ekranie z opcjami prawego i lewego przycisku myszy. Ustawienia tego dobrodziejstwa można zmieniać w sekcji panelu sterowania.
 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]


 
Z pewnością nową funkcją zainteresują się użytkownicy Windowsa 10 korzystający z tabletów, którzy nie używają dodatkowej klawiatury ani myszki. Opcja ta przyda się też osobom, którym zależy na podłączeniu drugiego ekranu.
 
Inne zmiany jakie zobaczymy w najnowszej aktualizacji to na przykład ulepszenia w Sticky Notes i Windows Ink.
 
źródło: theverge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x