[WIT #79] Wirtualny trackpad zadebiutuje na Windowsie 10. Microsoft opisuje zalety funkcji

mm Adam Lulek Newsy 2016-11-19

Windows 10

 
Microsoft ujawnił w zeszłym miesiącu Creators Update dla Windowsa 10, w którym mogliśmy zobaczyć kilka nowych funkcji. Zadebiutują one w najnowszej aktualizacji dla systemu w marcu 2017 roku. Microsoft nie ujawnił wielu szczegółów dodatkowych opcji więc możemy spodziewać się kilku niespodzianek. W wersji testowej Windowsa 10 (build 14965) wydanej 9 listopada, gigant z Redmond dodał między innymi wirtualny trackpad!
 
Microsoft tłumaczy zalety tej funkcji. Według producenta, dzięki niej możemy kontrolować zewnętrzne monitory za pomocą tabletu bez użycia myszki. Dodatkowa opcja będzie umieszczona w pasku zadań w postaci ikony. Jeśli zostanie wybrana, w prawym dolnym rogu wyświetli się wirtualny trackpad na ekranie z opcjami prawego i lewego przycisku myszy. Ustawienia tego dobrodziejstwa można zmieniać w sekcji panelu sterowania.
 


 
Z pewnością nową funkcją zainteresują się użytkownicy Windowsa 10 korzystający z tabletów, którzy nie używają dodatkowej klawiatury ani myszki. Opcja ta przyda się też osobom, którym zależy na podłączeniu drugiego ekranu.
 
Inne zmiany jakie zobaczymy w najnowszej aktualizacji to na przykład ulepszenia w Sticky Notes i Windows Ink.
 
źródło: theverge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x