xiaomi-mi-mix-upadek

 

Bezramkowe smartfony mogą sprawić, że na nowo urządzenia mobilne zaczną rosnąć, gdyż 7-calowe ekrany będziemy mogli zamknąć w obudowie dzisiejszego 6-calowca albo i mniejszej. Pierwszym światowym reprezentantem tego nurtu jest Xiaomi Mi Mix, które przyćmiło swoją popularnością Sharpy z serii Aquos.

 

Wiemy już jak chiński smartfon sprawdza się w konfrontacjach z ostrzami, ogniem i siłą rąk (wyginanie). Mi Mix po prostu spisał się na medal w tych konfrontacjach, ale brak ramek sprawia, że nasze obawy przenoszą się na odporność na upadki. Już znamy przypadek, w którym bezramkowiec od Xiaomi się nie spisał, ale tym razem możemy sprawdzić na filmie jak to dokładnie wygląda. Ponownie tym zagadnieniem zajął się znany nam YouTuber:

 

 

Rezultat nie mógł być inny i mimo że ceramiczna obudowa jest odporna na zarysowania to jednak pęka i tym samym szkło nie jest tak odporne jak w tradycyjnych smartfonach. Niefortunny upadek z wysokości 60 centymetrów już kończy się uszkodzeniem frontowej powierzchni urządzenia. Xiaomi musi zdawać sobie z tego sprawę, gdyż w zestawie znajdziemy odpowiednie etui.

 

Coś za coś. Być może jakby Chińczycy postawili na bardziej rysujący się materiał w postaci chociażby aluminium rezultat byłby inny, ale nie przekonamy się o tym do momentu, gdy takie urządzenie nie powstanie i nie zostanie odpowiednio przetestowane.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.