Android uruchomiony w jedną sekundę dzięki QuickBoot

Newsy

ubiquitous_quick_boot

Firma Ubiquitous zaprezentowała nowy sposób uruchamiania systemu Android na urządzeniach z procesorem Freescale i.MX51. QuickBoot, bo o nim mowa, umożliwia uruchomienie takiego urządzenia w sekundę! Technologia użyta przez programistów nie przyspiesza procesu bootowania, ale zapisuje bieżący obraz systemu, a następnie przywraca go sekwencyjnie do pamięci według ustalonych przez program priorytetów. Na początku przywracane są najbardziej niezbędne procesy wymagane do poprawnego działania systemu. Następnie QuickBoot przywraca całą resztę, jednak nie wpływa to znacząco na wydajność urządzenia i już od samego startu urządzenie gotowe jest do pracy. Proces ten można więc porównać do hibernacji znanej z komputerów PC.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Chris Pirillo na swoim blogu poinformował również, że SDK dla QuickBoot będzie udostępniane producentom OEM zainteresowanym wprowadzeniem nowej funkcji firmy Ubiquitous. Poniżej znajdziecie również filmik prezentujący działanie QuickBoot.

 

 

Źródło: chris.pirillo.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x