ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Xiaomi Mi Mix poddany torturom – jak bezramkowy smartfon poradzi sobie z ostrzami, ogniem i wyginaniem?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Xiaomi Mi MIx

Xioami po części zaskoczyło wiele osób oglądających konferencję, na której teoretycznie mieliśmy ujrzeć tylko Mi Note 2. Otóż świat ujrzał Mi Mix, czyli bezramkowego smartfona ubiegającego zdecydowanie bardziej popularną konkurencję – nie zapominajmy o Sharpie. Jednak czy tego typu smartfon ma szansę być równie wytrzymały, co tradycyjne urządzenia mobilne?

Na to pytanie odpowiedzi daleko nie musimy szukać. Znany nam bardzo dobrze YouTuber postanowił sprawdzić jak Mi Mix wyjdzie ze spotkania z ostrzami, ogniem i wyginaniem. W ramach przypomnienia, taki Xiaomi Mi5 podobne tortury skończył bardzo kiepsko. Teoretycznie przed najnowszym modelem zostało postawione trudne zadanie, więc sprawdźmy tę konfrontację:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_CZj-l9MJmg[/youtube]

Ceramiczna obudowa pokazuje swoje zalety. O ile szkło na froncie nie odbiega od normy prezentowanej przez konkurencję to tylna powierzchnia jest naprawdę odporna na zarysowania. Jedynie plastikowa osłona diod doświetlających się rysuje, ale akurat taka sytuacja dotyczy większości smartfonów. Co z wyginaniem? Mi Mix przetrwał tę próbę i jedynie ceramiczny tył odszedł od korpusu.

Podsumowując, bezramkowa propozycja od Xiaomi została dopracowana. Oczywiście tego typu testy nie sprawdzają jak smartfon poradzi sobie z upadkiem, a taki przypadek już miał miejsce i rezultat nie był równie zachwycający.

Sprawdź najnowsze wpisy