ZTE ma szansę wypełnić lukę po Nexusach? Na pewno chcą tego fani firmy

Newsy

nexus-smierc-rip-koniec

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Nexusy docenialiśmy za oprogramowanie w postaci czystej wersji Androida, który był możliwie najszybciej aktualizowany. Dodatkowo były to jedne z najlepszych urządzeń do modyfikacji, o czym świadczą przepastne fora z różnymi systemami i dodatkami. Jednak to już przeszłość. Teraz nastała era Pixeli.

 

Mimo wszystko brakuje urządzeń, które mogłyby wypełnić miejsce po Nexusach. Dzisiaj żaden producent nie tworzy smartfonów i tabletów opartych na czystym systemie, a szybkość aktualizacji? Po prostu trzeba być cierpliwym. Jednak ZTE ma szansę to zmienić. Pytając się fanów na swoim forum o to jak powinien wyglądać ich kolejny flagowy model odpowiedzi kształtują się same. Już sama wzmianka o czystym systemie pokazała ciekawe rezultaty:

 

  • czystszy interfejs użytkownika;
  • szybsze aktualizacje;
  • lepsze wsparcie dla deweloperów tworzących modyfikowane oprogramowanie.

 

Brzmi znajomo? Tak, jeśli producent posłucha się ankietowanych. Oczywiście żadna chińska firma nie jest chwalona za tempo aktualizacji, a wręcz przeciwnie. Z ZTE nie jest inaczej i o ile producent teoretycznie zdaje sobie z tego sprawę to flagowy Axon 7 ma szansę na Nougata najwcześniej w styczniu.

 

Użytkownicy ewidentnie wiedzą czego potrzebują i jeśli ZTE faktycznie wypełni lukę po Nexusach to ma szansę zaistnieć na mobilnym rynku. Pod warunkiem, że przez czystszy interfejs użytkownika rozumiemy bezwzględnie czystego Androida, a szybkie aktualizacje to nie czekanie kilku miesięcy na nowe oprogramowanie.

 

 

źródło: ZTE


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x