BRITAIN-US-IT-BUSINESS-TELECOM-BLACKBERRY

 

Ostatnim smartfonem z klawiaturą QWERTY z prawdziwego zdarzenia jest BlackBerry Priv, czyli dodatkowo pierwsze urządzenie firmy z Androidem na pokładzie. Kanadyjczycy zostali dobrze przyjęci w nowej dla siebie roli, aczkolwiek cena tego telefonu sprawiła, że o dużej popularności nie możemy mówić.

 

Tym samym ruch BlackBerry w postaci zrezygnowania z produkcji własnych mobilnych urządzeń na rzecz dodawania swojego loga i oprogramowania na smartfonach od TCL (Alcatel) sprawia, że Kanadyjczycy niejako chwytają się ostatniej deski ratunku. Modele DTEK50 i DTEK60 nie zostały ogłoszono z wielką „pompą”. Po prostu, ot tak, pojawiły się na mobilnym rynku. Teraz oficjalnie prezes firmy zapowiedział, że nadchodzi kolejny model i ponownie pojawi się fizyczna klawiatura QWERTY. Póki co niewiele wiemy na jego temat. Jednak jeśli pojawi się Alcatel z takim rozwiązaniem to nie będziemy mieć wątpliwości jak będzie wyglądał podobny model tylko, że od BlackBerry. Bardzo możliwe, że nastąpi to dopiero w przyszłym roku, aczkolwiek jeśli potrzebujecie takich urządzeń to możecie być pewni, że Priv nie jest ostatnim smartfonem z fizyczną klawiaturą. Nie wiemy jednak czy będzie to właśnie wysuwany element czy też chociażby urządzenie podobne do widocznego powyżej Passporta.

 

Mimo wszystko czy jeszcze potrzebujemy takich rozwiązań? W końcu ekranowe odpowiedniki są równie dobre, jak nie lepsze i szybsze. Jakie zalety widzicie w fizycznych klawiaturach QWERTY?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.