sms

 

Ponad tydzień temu naraziłem się stwierdzeniem, że SMSy umierają. Oczywiście słusznie, gdyż tego typu wiadomości wciąż są wysyłane, aczkolwiek z roku na rok ich spadek jest zauważalny – w drobnym stopniu, ale jednak. Mimo wszystko to były dane Orange, a jak prezentuje się sytuacja wśród Czytelników Android.com.pl?

 

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, równo tydzień temu zaproponowałem Wam udział w ankiecie. Około 500 osób odpowiedziało na dwa zagadnienia:

 

  • Ile tygodniowo wysyłasz SMSów/MMSów?
  • Częściej korzystasz z komunikatora internetowego czy SMSów?

 

Patrząc na same komentarze pod tym artykułem można odnieść wrażenie, że SMSy nie mają sobie równych. Zgadzam się z tym. To jeden standard, nie wymaga dostępu do Internetu, a dodatkowo prostota sprawia, że każdy może z tego typu wiadomości korzystać. Teraz zwróćmy uwagę na wyniki ankiety:

 

ankieta-wyniki-sms

 

Czy te wykresy mówią coś ciekawego? Oczywiście. Wciąż bardzo dużo osób wysyła sporo SMSów, ale to komunikatory internetowe są popularniejsze.

 

Cały temat związany z tego typu wiadomościami tekstowymi rozpoczął się od propozycji Google, na którą przystają kolejni operatorzy. Amerykanie wprowadzili nowy system SMSów pozwalający na konwersacje grupowe czy też wysyłanie wiadomości multimedialnych w zdecydowanie wyższej jakości. Wydaje mi się, że jeśli tylko ta usługa pojawi się w Polsce to SMSy mogą stać się jeszcze bardziej popularne.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.