[Wyniki ankiety] SMSy dla Was schodzą na dalszy plan, ale na pewno nie umierają!

Newsy

sms

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Ponad tydzień temu naraziłem się stwierdzeniem, że SMSy umierają. Oczywiście słusznie, gdyż tego typu wiadomości wciąż są wysyłane, aczkolwiek z roku na rok ich spadek jest zauważalny – w drobnym stopniu, ale jednak. Mimo wszystko to były dane Orange, a jak prezentuje się sytuacja wśród Czytelników Android.com.pl?

 

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, równo tydzień temu zaproponowałem Wam udział w ankiecie. Około 500 osób odpowiedziało na dwa zagadnienia:

 

  • Ile tygodniowo wysyłasz SMSów/MMSów?
  • Częściej korzystasz z komunikatora internetowego czy SMSów?

 

Patrząc na same komentarze pod tym artykułem można odnieść wrażenie, że SMSy nie mają sobie równych. Zgadzam się z tym. To jeden standard, nie wymaga dostępu do Internetu, a dodatkowo prostota sprawia, że każdy może z tego typu wiadomości korzystać. Teraz zwróćmy uwagę na wyniki ankiety:

 

ankieta-wyniki-sms

 

Czy te wykresy mówią coś ciekawego? Oczywiście. Wciąż bardzo dużo osób wysyła sporo SMSów, ale to komunikatory internetowe są popularniejsze.

 

Cały temat związany z tego typu wiadomościami tekstowymi rozpoczął się od propozycji Google, na którą przystają kolejni operatorzy. Amerykanie wprowadzili nowy system SMSów pozwalający na konwersacje grupowe czy też wysyłanie wiadomości multimedialnych w zdecydowanie wyższej jakości. Wydaje mi się, że jeśli tylko ta usługa pojawi się w Polsce to SMSy mogą stać się jeszcze bardziej popularne.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x