[WIT #78] Zwijane telewizory od Samsunga to przyszłość?

Newsy

telewizor-zwijalny

 
W ostatnim czasie media zajmujące się najnowszymi technologiami oczekiwały, że Samsung wprowadzi na rynek telewizor, który może być zwinięty na jakiś czas. Okazuje się, że teraz firma złożyła wniosek o patent do Koreańskiego Urzędu Własności Intelektualnej (KIPO) i Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO). Dokument dotyczy oczywiście zwijanego telewizora.
 
telewizor
 
Nie jest obecnie jasne, jak firma widzi użycie technologii w życiu codziennym. Analitycy oczekują jednak, że możliwość zwijania urządzenia, z którego nie korzystamy, poprawi wygodę użytkowania. Ponadto telewizory takie będą znacznie łatwiejsze do transportu.
 
telewizor-2
 
Według Samsunga, „to zwijane urządzenie może być nie tylko telewizorem, ale także monitorem czy urządzeniem multimedialnym. Zastosowane wyświetlacze w urządzeniach to np. LCD, LED czy OLED”. Jak zawsze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że technologia opisana w tym patencie może w ogóle nie zostać wdrożona. Samsung zastrzega sobie prawo do wielu wzorów, nazw i komponentów, a tylko niewielka część z nich może dostać na rynek. Czy tego typu telewizory to przyszłość? Myślę, że tak.
 
źródło: sammobile

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x