Huawei P9 jest hitem sprzedażowym tego roku

mm Adam Lulek Newsy 2016-11-10

huawei-p9

 
Huawei to firma, która w swojej ofercie ma topowe smartfony, za które zapłacimy znacznie mniej niż u konkurencji, a dostajemy za to naprawdę solidne urządzenia. Mamy zatem do czynienia tutaj ze świetną relacją jakości do ceny. Tak było rok temu w przypadku modelu P8. Podobnie jest w tym roku, bo model P9 w dniu premiery kosztował 2399 zł, czyli kilkaset złotych taniej od flagowych Samsungów czy iPhone’ów.
 
Firma ma aspiracje, aby stać się numerem 1 na rynku smartfonów. Póki co Chińczycy są na dobrej drodze, aby osiągnąć zamierzony cel. Producent ogłosił wczoraj, że sprzedał aż 9 milionów egzemplarzy modelu P9 globalnie. We wrześniu liczba ta wynosiła 6 milionów. Można zatem oczekiwać, że bariera 10 milionów sztuk zostanie bez problemu osiągnięta do końca roku.
 
Warto dodać, że Huawei sprzedało w pierwszej połowie roku 57,3 milionów egzemplarzy swoich wszystkich smartfonów. Ciekawe ile czasu firmie zajmie zanim wskoczy na drugą, a następnie pierwszą pozycję bijąc Apple i Samsunga. O ile to się w ogóle stanie.
 
źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x