Sony_Xperia_X-7098

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Rzadko się tak zdarza, że niemalże jednego dnia wiele firm ogłasza chęć aktualizowania swoich smartfonów. Szczególnie „tak wcześnie”, ale to można wyjaśnić wcześniejszą niż zazwyczaj premierą Androida Nougat. Mimo wszystko kolejny producent umożliwia wgranie nowego oprogramowania.

 

Zwycięzcą i tak już zostało LG, które dzisiaj oficjalnie zaktualizowało G5 do Nougata. Jednak jutro ruszają testy tego systemu dla Samsunga Galaxy S7 (Edge), a Sony swego czasu udostępniło odpowiednie pliki najnowszego Androida (7.1) do ręcznej aktualizacji poszczególnych modeli. Jednak Japończycy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich metoda mimo że przydatna to dla wielu bardzo trudna. Tym samym powstał projekt Sony Concept, który umożliwia zaktualizowanie Xperii X do Androida Nougat w bardzo prosty sposób. Wystarczy pobrać aplikację (Klik!) i zarejestrować się w celu otrzymywania nowych, a zarazem testowych wersji systemu. W ciągu jednej doby powinniście otrzymać komunikat o możliwości zaktualizowania oprogramowania do Androida 7.0 Nougat. Jak podają Japończycy, wiąże się to z utratą wszystkich danych, ale w zamian otrzymujecie:

 

  • częstsze aktualizacje;
  • zawsze najnowsze paczki zabezpieczeń;
  • nieograniczona możliwość odinstalowywania/instalowania aplikacji;
  • znaczący wzrost dostępnej pamięci dla użytkownika;
  • możliwość raportowania o błędach.

 

Podobne rozwiązanie stosuje obecnie OnePlus dla ich flagowego modelu, aczkolwiek Chińczycy jeszcze nie postawili na Androida Nougat. Wróćmy na koniec do Sony – niedługo zapewne dołączą kolejne urządzenia, gdyż dziwi fakt braku wsparcia dla chociażby najnowszego flagowego modelu w postaci Xperii XZ.

 

 

źródło: Sony

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.