nougat-honor-8-emui-5

 

Premiera najnowszych smartfonów Huawei z wysokiej półki już się odbyła. Poznaliśmy Mate 9 oraz jego ulepszoną wersję „Porsche Design”. Chiński producent nie zapomina jednak o starszych modelach, takich jak flagowy Honor 8. Cieszy fakt, że to urządzenie ma otrzymać wygląd i funkcje nakładki z najnowszego modelu, a także aktualną wersję Androida.

 

EMUI 5.0 wprowadza wiele zmian. W końcu launcher posiada przycisk „wszystkie aplikacje” znajdujący się w domyślnym launcherze. Przedtem każda zaistalowana apka lądowała na głównych pulpitach, podobnie jak ma to miejsce w systemie iOS. Również panel powiadomień wygląda teraz zdecydowanie lepiej niż wcześniej, bardziej przypomina rozwiązania znane z „czystego” Androida. Twórcy nakładki chwalą się również nową niebiesko-białą kolorystyką interfejsu inspirowaną rzekomo Morzem Egejskim, zwiększoną wydajnością oraz bezpieczeństwem.

 

Huawei prowadzi beta testy we współpracy z XDA-Developers. Tam można rejestrować się, aby wziąć w nich udział. Liczba osób, które wezmą udział w testach, jest jednak ograniczona. Konkretniej – 55 użytkowników ma możliwość testowania najnowszej nakładki EMUI oraz aktualnego Androida na modelu Huawei Honor 8 FRD-L04, a kolejne 10 może wziąć udział w testach na modelu FRD-L02.

 

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl