AnTuTu prezentuje najpopularniejsze według nich smartfony i wyniki mogą zaskoczyć

Newsy

IMG_6289wiko asus samsung lg_DxO

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Na rynku rządzi Samsung, kawałek za nim Apple i reszta towarzystwa z mobilnego rynku. Tak to w dużym ogóle wygląda. Jednak doskonale wiemy, że statystyki sprzedaży niekoniecznie muszą świadczyć o tym, która firma najwięcej zarabia. Inaczej także sytuacja wygląda jak spojrzymy na statystyki od AnTuTu.

 

Najpopularniejszy, choć nie najlepszy benchmark na mobilnym rynku to ewidentnie powyższy program. Z tego powodu chińska firma zbiera od groma danych o użytkownikach, szczególnie tych dotyczących ich urządzeń. Chętnie się też nimi dzieli i tym samym możemy zobaczyć następujący wykres przedstawiający najpopularniejsze smartfonu w AnTuTu:

 

04083055-content

 

Bezapelacyjnie Samsung jest liderem. Ogromną popularnością cieszy się Galaxy Note 5, który oficjalnie nie zawitał do Europy. Kolejne dwa miejsca to następne flagowe modele od Koreańczyków. Jednak dalej już pojawia się Xiaomi Redmi 3, co może niektórych zaskoczyć. Także pojawienie się LG G3 czy też Asusa Zenfone’a 2 wydaje się pomylone. Jednak pamiętajmy, że powyższe statystyki zostały stworzone na bazie popularności poszczególnych urządzeń w AnTuTu, czyli tak naprawdę te smartfony są najczęściej testowane – może to oczywiście mieć związek z dostępności modyfikacji i sprawdzaniu ich możliwości obliczeniowych.

 

 

Dla porównania, powyżej znajdziecie podobne statystyki, ale już nie światowe, a dotyczące poszczególnych krajów. Oczywiście nie zaskoczę Was, ale zabrakło Polski.

 

 

źródło: AnTuTu


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x