Jak zapewne wszyscy pamiętamy w sierpniu br. sąd przyznał firmie Apple 1.05 mld dolarów odszkodowania na podstawie orzeczenia sądowego z powodu skopiowania ważnych rozwiązań znajdujących się w iPhone’ie i iPadzie przez Samsunga. Po tym werdykcie Apple złożył kolejny wniosek o trwały zakaz sprzedaży 26 modeli smartfonów koreańskiego koncernu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dziś sędzia Lucy Koh uznała, że Apple nie przedstawił wystarczających dowodów by wykazać, iż opatentowane przez niego rozwiązania zwiększają popyt na iPhone’a. Jak stwierdziła „Telefony, których dotyczy postępowanie, zawierają cały szereg rozwiązań, z których tylko ułamek pokrywa się z prawami patentowymi Apple’a”. W wyniku czego wniosek jaki złożyło Apple został w całości oddalony.

W oddzielnym wyroku sąd odrzucił też wniosek Samsunga o nowy proces (koncern uznał, że przewodniczących poprzedniego składu sędziowskiego był stronniczy).

Źródło: PAP
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.