Android Nougat ma ukrytą funkcję! Można tworzyć niestandardowe zrzuty ekranu

Newsy

nougat-1206707_1920

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Android 7.0 Nougat został zaprezentowany już jakiś czas temu. Dotychczas stosunkowo niewielu producentów zaktualizowało swoje flagowe smartfony do tej wersji systemu. Z drugiej strony, nie brakuje osób, które samodzielnie tworzą ROM-y oparte o najnowszego „zielonego robocika”. Okazuje się, że aktualna wersja platformy ma pewną ciekawą ukrytą w kodzie funkcję.

 

Tak, zgadliście. Jest nią możliwość robienia niestandardowych zrzutów ekranu. Funkcję można aktywować edytując kod AOSP. W źródle możecie znaleźć szczegółową instrukcje, jak ją włączyć. Na opublikowanym wideo prezentuje się to całkiem ciekawie i niewątpliwie wygląda na bardzo przydatne. Chcielibyście, żeby ta funkcja oficjalnie, „na wierzchu” pojawiła się w „czystym” Androidzie? Podobne rozwiązania posiada m.in. TouchWiz Samsunga i wiele innych nakładek producentów.

 

 

Źródło: reddit; YouTube/Maxr1998


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x