IMG_4374

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Sony w tym roku postanowiło odmienić swoje portfolio i poniekąd je uprościć. Wszystkie smartfony teraz zawierają człon Xperia X, a i ich liczba nieco zmalała. W tym roku już zapewne żadnych nowych urządzeń mobilnych od Japończyków nie ujrzymy, ale pojawiają się pierwsze plotki dotyczące kolejnej generacji.

 

Stosunkowo niedawno do Sieci przedostały się informacje o dwóch tajemniczych smartfonach oznaczonych jako G3112 oraz G3121. Po samych nazwach kodowych wiele wywnioskować nie można. Niektórzy wróżą, że to będą nowe Xperie XA, które ujrzymy na targach MWC, ale na to za wcześnie, aby oceniać. Mimo wszystko dzisiaj poznaliśmy kolejne informacje, niekoniecznie dotyczące powyższych urządzeń. Otóż pojawiła się plotka mówiąca, że na wcześniejszych targach (CES) ujrzymy właśnie dwa smartfony, które łączyć będzie fakt posiadania 4 GB pamięci operacyjnej. Do tego poznaliśmy wyświetlacze. Mniejszy model będzie prezentował obraz na 5-calowym wyświetlaczu FullHD, podczas gdy smartfon z 5,5-calowym ekranem postawi na rozdzielczość 4K (Ultra HD). Pamiętacie Xperię Z5 Premium? Zapewne będzie to poniekąd jego następca.

 

Jednak czemu jest to absurdalna rozdzielczość? Z tego względu, że przydatna jest tylko i wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości, z którą mobilny oddział Sony ma niewiele wspólnego.

 

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.