1e26fe02c857fbdc4d308962bfe1f92d911274c6

Xiaomi zaprezentowało dzisiaj swój kolejny model z linii budżetowej Redmi. Od jakiegoś czasu mogliśmy słyszeć przecieki na temat następcy Redmi 3 oraz dowiedzieć się o jego prawdopodobnej (i całkiem atrakcyjnej) cenie. Były to jednak niepotwierdzone informacje, a jak jest oficjalnie? Sprawdźmy!

Chiński producent pokazał Redmi 4 w dwóch wersjach. Pierwsza z nich wyposażona jest w Snapdragona 430, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. I właśnie ten wariant kosztuje równowartość około 105 dolarów. Mocniejsze wydanie Redmi 4 kryje w sobie natomiast Snapdragona 625, 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Wyceniono je na około 30 dolarów więcej.

Różnice między wersjami nie ograniczają się jednak wyłącznie do wydajności, ale również do rozdzielczości wyświetlacza. O ile zarówno słabszy, jak i mocniejszy Redmi 4 wyposażony został w 5-calowy ekran, o tyle ten pierwszy wyświetli obraz w rozdzielczości HD, drugi natomiast już w FHD. Różnicę zobaczymy również w pojemności akumulatorów – słabszy model 3120 mAh, mocniejszy 4100 mAh.

Obydwa urządzenia cechują się jednak 5-megapikselową kamerką selfie, 13-megapikselowym aparatem głównym, Androidem Marshmallow z MIUI 8, dual SIM oraz wejściem na kartę microSD.

źródło: digit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.