google-feed-widget-829046259

 

Widżet Wyszukiwarki Google towarzyszy nam już od najwcześniejszych wydań systemu Android. Zmieniał on już wiele razy swój wygląd dopasowując się do najnowszych swego czasu rozwiązań obejmujących m.in. design oprogramowania. Od dłuższego czasu był on także jednym z najważniejszych wyznaczników launcherów pojawiających się w urządzeniach z „czystym” Androidem przygotowywanych we współpracy z firmą z Mountain View.

 

Teraz, po premierze smartfonów z serii Pixel czas na kolejną zmianę. Google testuje własnie u niektórych użytkowników nową wersję paska służącego do wyszukiwania treści lub komunikacji z asystentem głosowym Now/Assistant. Wygląd widżetu ma zostać dopasowany do stylu górnego paska znanego z aplikacji Pixel Launcher. Zmiany obejmują rezygnację z pełnego loga Google i zastąpienie go stylizowaną literą „G” oraz maksymalne zaokrąglenie rogów. Niewątpliwie pasuje to do Pixel Launchera, ale czy na pewno jest zgodne z wytycznymi material design? Sami oceńcie. Dwie z testowanych wersji wyglądu widżetów możecie obejrzeć poniżej.

 

 

Źródło: Android Police

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl