Google testuje bardziej „okrągły” design widżetu Wyszukiwarki

Aplikacje

google-feed-widget-829046259

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Widżet Wyszukiwarki Google towarzyszy nam już od najwcześniejszych wydań systemu Android. Zmieniał on już wiele razy swój wygląd dopasowując się do najnowszych swego czasu rozwiązań obejmujących m.in. design oprogramowania. Od dłuższego czasu był on także jednym z najważniejszych wyznaczników launcherów pojawiających się w urządzeniach z „czystym” Androidem przygotowywanych we współpracy z firmą z Mountain View.

 

Teraz, po premierze smartfonów z serii Pixel czas na kolejną zmianę. Google testuje własnie u niektórych użytkowników nową wersję paska służącego do wyszukiwania treści lub komunikacji z asystentem głosowym Now/Assistant. Wygląd widżetu ma zostać dopasowany do stylu górnego paska znanego z aplikacji Pixel Launcher. Zmiany obejmują rezygnację z pełnego loga Google i zastąpienie go stylizowaną literą „G” oraz maksymalne zaokrąglenie rogów. Niewątpliwie pasuje to do Pixel Launchera, ale czy na pewno jest zgodne z wytycznymi material design? Sami oceńcie. Dwie z testowanych wersji wyglądu widżetów możecie obejrzeć poniżej.

 

 

Źródło: Android Police

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x