ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Błąd w specyfikacji na oficjalnej stronie smartfonów Pixel i Pixel XL już poprawiony

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
pixel-2183964

Okazuje się, że istnieje strona przedstawiająca szczegółową specyfikację smartfonów Pixel, która do niedawna przedstawiała dość mało istotną dla przeciętnego użytkownika, ale ewidentnie nieprawdziwą informację. Niedopatrzenie zostało już poprawione.

Po pewnym teście wykonanym przez przedstawiciela społeczności zajmującej się urządzeniami USB odkryto, że 5-calowa wersja Pixela nie jest w stanie „wyciągnąć” więcej mocy niż 15 Watów. Na stronie natomiast widoczna była informacja o aż 18 W. Co do telefonu o nazwie Pixel XL ta pozycja była jak najbardziej prawidłowa, ale nie zgadzała się z testem mniejszej wersji z serii. Po zapytaniu skierowanym do Google’a tekst został poprawiony i teraz na stronie widnieje informacja, że oba telefony oferują obsługę od 15-18 W mocy. Nieprawidłowy tekst okazał się po prostu zwykłą pomyłką w trakcie tworzenia materiałów marketingowych.

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego Google postanowiło ograniczyć maksymalną moc ładowania w mniejszym flagowym smartfonie. Oba modele wykorzystują jednak taką samą ładowarkę 18 W, ale tylko Pixel XL jest w stanie wykorzystać pełną moc. Niektórzy sądzą, że ograniczenie zostało wprowadzone ze względu na rozmiary urządzenia i możliwość nadmiernego przegrzania. Może po prostu ktoś bał się, że Pixel powtórzy los Samsunga Galaxy Note7? Kto wie…

Źródła: Google; Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy