60072-s-voice

 

Firma Samsung w ubiegłym miesiącu ogłosiła przejęcie Viv Labs. Start-up ten zajmuje się przede wszystkim pracami nad sztuczną inteligencją. Przedsiębiorstwo to stworzyło m.in. dostępnego w telefonach Apple’a Siri. Spółka ta ma w swoim portfolio unikalną, otwartą platformę, która umożliwia deweloperom budowę asystentów (takich jak wspomniany już Siri), a także integrację języka naturalnego w aplikacjach i usługach. Teraz okazuje się, że ulepszony asystent może pojawić się w nadchodzącym Samsungu Galaxy S8.

 

galaxy-s8-ai-assistant

 

Samsung złożył w Korei Południowej wniosek o zastrzeżenie słowa „Bixby”. Marka ta ma być wykorzystywana do „oprogramowania komputerowego służącego do zarządzania informacjami osobistymi”, „oprogramowania komputerowego dla smartfonów, telefonów komórkowych, przenośnych komputerów i tabletów, służącego do obsługi systemu rozpoznawania głosu”, „programu komputerowego umożliwiającego korzystanie z telefonu komórkowego za pomocą funkcji rozpoznawania głosu”.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy występujący aktualnie w smartfonach południowokoreańskiej firmy S Voice zmieni po prostu swoją nazwę, czy Samsung szykuje coś więcej na nadchodzący rok. Nowy asystent pojawi się najprawdopodobniej już w Galaxy S8, którego premiery spodziewamy się w lutym 2017 roku. Niestety, raczej nie mamy co liczyć na to, żeby ta usługa obsługiwała język polski.

 

Źródło: Galaxy Club

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl