Samsung Galaxy S8 zostanie zaprezentowany wraz z nowym asystentem głosowym – „Bixby”?

Eliasz Szykowny Newsy 2016-11-02

60072-s-voice

Firma Samsung w ubiegłym miesiącu ogłosiła przejęcie Viv Labs. Start-up ten zajmuje się przede wszystkim pracami nad sztuczną inteligencją. Przedsiębiorstwo to stworzyło m.in. dostępnego w telefonach Apple’a Siri. Spółka ta ma w swoim portfolio unikalną, otwartą platformę, która umożliwia deweloperom budowę asystentów (takich jak wspomniany już Siri), a także integrację języka naturalnego w aplikacjach i usługach. Teraz okazuje się, że ulepszony asystent może pojawić się w nadchodzącym Samsungu Galaxy S8.

galaxy-s8-ai-assistant

Samsung złożył w Korei Południowej wniosek o zastrzeżenie słowa „Bixby”. Marka ta ma być wykorzystywana do „oprogramowania komputerowego służącego do zarządzania informacjami osobistymi”, „oprogramowania komputerowego dla smartfonów, telefonów komórkowych, przenośnych komputerów i tabletów, służącego do obsługi systemu rozpoznawania głosu”, „programu komputerowego umożliwiającego korzystanie z telefonu komórkowego za pomocą funkcji rozpoznawania głosu”.

Nie wiadomo jeszcze, czy występujący aktualnie w smartfonach południowokoreańskiej firmy S Voice zmieni po prostu swoją nazwę, czy Samsung szykuje coś więcej na nadchodzący rok. Nowy asystent pojawi się najprawdopodobniej już w Galaxy S8, którego premiery spodziewamy się w lutym 2017 roku. Niestety, raczej nie mamy co liczyć na to, żeby ta usługa obsługiwała język polski.

Źródło: Galaxy Club • Kamil Burnicki

  Zamiast tego mogliby natywnie wrzucić Google Now (poprzez double tap na home itp)

 • 100000

  Z innej beczki …Wasz serwis jest tak przeładowany treścią że otwiera się w telefonie bardzo bardzo długo gdzie inne serwisy bardzo szybko. Poprawcie to… odchudźcie stronę. Masakra.

  • Jackonji

   Popieram absolutnie

 • Ironpiter

  Też uważam że to zbędne tym bardziej że nie będzie po polsku

 • sejfit

  Kolejny sh!@# jak S voice….czyli odpal telefon znajdź gdzie to wyłączyć 😀x