Sony sprzedaje coraz mniej smartfonów. Czy firma w końcu wyjdzie na prostą?

Newsy

sony-xperia-xz

 
Sony to firma, która od debiutu Xperii Z zdobyła uznanie fanów Androida na całym świecie. Szczególnie dobrze smartfony spółki sprzedawały się w Europie. Producentowi nigdy nie udało się jednak osiągnąć sukcesu w Stanach Zjednoczonych. Narastająca konkurencja i zbyt mało nowości odróżniających nowe flagowce od starszych, spowodowało że dział mobilny firmy znalazł się w poważnym tarapatach finansowych.
 
Co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni, jednak wygląda na to, że powoli sytuacja zostaje opanowana. Według raportu za Q3 2016, segment „Mobile Communications” zdołał nawet osiągnąć zysk w kwocie $35 mln. Co prawda nie jest to nadzwyczajna liczba, a przychody w stosunku do analogicznego okresu spadły o 39%, jednak można mieć nadzieję na lepszą przyszłość Sony. Z drugiej jednak strony, wystarczy spojrzeć na wykres, by stwierdzić, że okres świetności japońska firma ma już dawno za sobą. W 3 kwartale tego roku, przedsiębiorstwo dostarczyło na rynek jedynie 3,5 mln smartfonów, podczas gdy rok temu było to 6,7 mln, a w 2014 roku aż 9,9 mln.
 
sony-xperia-units-shipped-q3-2016
 
Lekarstwem Sony na trudną sytuację było uszczuplenie działu mobilnego i zmniejszenie kosztów. Jak widać z punktu widzenia finansów, był to dobry pomysł, ponieważ być może producent w końcu wyjdzie na prostą. Jednak tak niewielka liczba dostarczanych urządzeń mobilnych spowoduje, że produkty spółki będą niszowe.
 
źródło: phonearena

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x