ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Xiaomi Mi5s Plus kontra OnePlus 3 – porównanie szybkości, wielozadaniowości i temperatur

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
xiaomi-mi5s-plus-xxx

Najtańsi wśród najlepszych, najlepsi wśród najtańszych. Takie określenia idealnie wpasowują się w politykę Xiaomi oraz OnePlus. Mimo wszystko zawsze te firmy szły swoimi ścieżkami. Teraz jednak najlepsze smartfony tych producentów spotykają się naprzeciwko siebie.

Jeśli oglądaliśmy porównania poszczególnych urządzeń OnePlus lub Xiaomi to zazwyczaj, aby pokazać różnice w cenie w stosunku do chociażby Samsunga, Apple i innych. Tym razem zestawiono ze sobą OnePlus 3 oraz Xiaomi Mi5s Plus (wersja z 6 GB RAM). Specyfikacje obu urządzeń są bardzo zbliżone do siebie, ale jednak po jednej stronie znajdziemy Snapdragona 820 i Oxygen OS, a po drugiej Snapdragona 821 oraz MIUI. Już nie przedłużając, zapraszam do obejrzenia tego pojedynku:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xMClCPgzIEo[/youtube]

Zwycięstwo nowszego Xiaomi. Jednak pamiętajcie, że do tego typu porównań należy mieć na względzie kilka niejasności, które opisywałem przy okazji porównania OnePlus 3 i Pixela XL. W głównej mierze wątpliwości można mieć, co do prędkości Internetu, ładowania się poszczególnych aplikacji czy też reakcji na poszczególne kliknięcia.

Mimo wszystko wygrana Mi5s jest widoczna. Tym samym czekamy na OnePlus 3T, który zapewne – po części – ma być odpowiedzią na ruch Xiaomi.

Sprawdź najnowsze wpisy