[Zrzuty ekranu] W Google Allo pojawią się motywy. Zobacz, jak będą wyglądały

Aplikacje

google-allo-header-23

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Aplikacja Google Allo jest tegoroczną propozycją komunikatora przygotowaną przez firmę z Mountain View. Niestety jak na razie apka nie ma co konkurować na przykład z Messengerem od Facebooka. Jedną z największych wad tego produktu (według opinii wielu korzystających lub tych, którzy przestali korzystać z Allo) jest brak synchronizacji rozmów, przez co po wyczyszczeniu danych aplikacji lub odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu programu tracimy nasze konwersacje. Co prawda zapowiadano, że Google być może wprowadzi tę funkcję, jednak jak na razie aktualizacja wprowadzająca taką opcję się nie pojawiła. Drugą poważną wadą, na którą zwracają uwagę użytkownicy jest brak wersji przeglądarkowej. Allo jest dostępne jedynie na Androida oraz iOS. Wersja 2.0 wprowadziła pewne usprawnienia, ale jak na razie brak tych najistotniejszych z punktu widzenia konsumentów.

 

Mimo wszystko twórcy Allo nie próżnują i pracują nad mniej lub bardziej istotnymi bajerami. Jedną z nich będzie możliwość zmiany motywu (skórki) danej konwersacji. Podobne rozwiązanie znajduje się w aplikacji Facebook Messenger. Funkcja na pewno ułatwi szybkie rozpoznanie danej rozmowy. Poniżej możecie zobaczyć, jak takie motywy wyglądają.

 

 

Wygląda na to, że Allo przy rozpoczęciu każdej konwersacji będzie informowało o możliwości ustawienia dowolnego dostępnego motywu, a potem, jeśli zmienimy zdanie, będziemy mogli ustawić inny motyw w ustawieniach danego czatu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy funkcja pojawi się u wszystkich użytkowników aplikacji Allo. Trzeba przyznać, że taka opcja może być całkiem przydatna, ale użytkownicy chyba bardziej liczą na opcje, o których wspomniałem w pierwszym akapicie.

 

Źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x