Ślepy test aparatu – Pixel XL, Galaxy S7 Edge lub iPhone 7 Plus. Kto wygrał?

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-galaxy-s7-edge-google-pixel-xl-apple-iphone-7

Smartfony kojarzone z Google nigdy nie miały rewelacyjnych aparatów. Ten stan rzeczy zmienił się poniekąd, gdy do gry weszło Huawei z Nexusem 6P, aczkolwiek dopiero teraz widać, że Amerykanie z Pixelem chcą być najlepsi w każdej możliwej do zestawienia kategorii.

Dxomark niejako potwierdziło, że najnowsze urządzenia od Google mają dobre aparaty. Jednak zostawmy z boku ten ranking, a przejdźmy do naocznego oglądania możliwości danych smartfonów. Portal Phone Arena postanowił przeprowadzić tzw. „ślepy test”. Zrobili zdjęcia w identycznych warunkach za pomocą trzech urządzeń. Oczywiście na polu bitwy pojawił się Google Pixel XL, ale także Samsung Galaxy S7 Edge oraz Apple iPhone 7 Plus. Wykonane fotografie zostały podzielone na 5 kategorii i udostępnione czytelnikom, aby wybrali najlepsze. Oczywiście wszelkie oznaczenia w metadanych zostały usunięte. Dzisiaj zostały przedstawione wyniki i na około 6000 głosujących zwycięzcą okazał się… Pixel XL. Zdecydowanym zwycięzcą, gdyż w niektórych kategoriach nikt nie miał wątpliwości, że to zdjęcia wykonane smartfonem Google są najlepsze. Tak naprawdę najnowsze urządzenie przegrało tylko z Samsungiem Galaxy S7 Edge w jednej kategorii – z markerami:

W takim razie Google ewidentnie odrobiło zadanie domowe i stworzyło świetny smartfon do zdjęć. Moduł od Sony połączony z odpowiednim oprogramowaniem pokazują, że konkurencja nie jest już osamotniona. Dotychczas tylko Samsung, LG i Apple w jakiś sposób mierzyli się ze sobą. Dzisiaj oficjalnie dołącza do nich Google.

Motyw